Beach Soccer: Garwolin- V miejsce

AZS WIT Garwolin
Czerwiec 15, 2017

Dnia 15 czerwca KU AZS WIT wziął udział w turnieju otwierającym sezon 2017 w piłce nożnej na piasku. Odbył się on w Garwolinie.

Z drużyn z doświadczeniem w tej odmianie piłki wystąpiły też #Silesia Beach Soccer (1 liga PZPN), oraz Zdrowie Garwolin (ekstraklasa PZPN).

W pierwszym spotkaniu grając z gospodarzem turnieju, Mamutem Garwolin wygrywamy 3-2 po ostatniej, pięknej bramce z dystansu strzelonej przez Tomasza Skrzecza (w samo okienko bramki). Jak to zazwyczaj bywa w turniejach losowanie nie zawsze sprzyja wszystkim i w zasadzie po zakończeniu spotkania przystępujemy do kolejnego z Vita Sport Zdrowiem Garwolin. Mecz wyrównany z duża ilością okazji na strzelenie bramki z naszej strony i zmarnowanymi pięcioma stuprocentowymi sytuacjami przegrywamy minimalnie 2-1.  Dalej zajmujemy 2 miejsce w grupie z możliwością bezpośredniego wyjścia do półfinałów.

Po godzinie przerwy- o 18.05 gramy ostatni mecz z #Silesia Beach Soccer , która zdobywa niespodziewanie do tej pory 1 pkt w całej grupie. Po wysokim pressingu na przeciwniku, przewadze w początkowej fazie gry do przerwy prowadzimy 3-0. Druga połowa to obraz dużego tempa gry wymiany ciosów i fauli. Po dwóch z nich z rzutu karnego oraz wolnego w samej końcówce (dwa razy zawodnik Silesii faulowany przy wykonywaniu przewrotki) finalnie na trochę na własne życzenie przegrywamy mecz 4-3. Kończymy turniej na 5 miejscu.