Futsal: IV miejsce w Ligowcu Mistrzów- Wiosna 2017

AZS WIT ml15
Lipiec 5, 2017

Jeden mecz decyduje o wszystkim…

AZS WIT podczas kampanii wiosennej dalej kontynuował udział w lidze halowej. Nasi futsaliści mogą powiedzieć o dużym pechu. Po słabym rozpoczęciu rundy (dwie przegrane przyp. red.) i następnie pasmie 5 wygranych w 6  meczach WIT spokojnie przez większość sezonu zajmował III miejsce na podium stawki.

Na trzy mecze przed końcem rundy Akademicy spotkali się z PSC Constansem, który rozgrywając bardzo dobry sezon minimalnie zbliżył się ilością punktów do WITu. Po emocjonującym meczu i ciągle zmieniającym się obustronnie wyniku na 7 sekund przed końcem Constans prowadził 6-5. Wtedy udaje się strzelić bramkę w ostatniej akcji meczu bezpośrednio z rzutu rożnego! WIT zachowuje przewagę punktową.

Do rozegrania pozostają dwa mecze, gdzie jak się wkrótce okazuje zdobywamy w jednym z nich walkowera (3 punkty z wynikiem 5-0 przyp. red.)  ze względu na brak składu u przeciwnika. PSC również wygrywa dalej posiadając szansę na medale.  I wtedy następuje mecz kuriozum- spotkanie z USP, drużyną solidną, poukładaną, posiadającą długoletnie doświadczenie w tej lidze. Po spokojnym rozpoczęciu i kontroli przebiegu potyczki pierwsza połowa kończy się wynikiem 2-2. W drugiej następuje chwila dekoncentracji.. w której przeciwnik strzela nam 3 bramki (w tym jedną grając o jednego zawodnika mniej-został ukarany 2 minutowym zawieszeniem za faul przyp. red.). Sami odpowiadamy strzeleniem dwóch goli, przy czym jednego chwilę przez zakończeniem i faktem staje się, że jeden mecz obiera nam tytuł brązowego medalisty rozgrywek- PSC wygrywa swój mecz i przeskakuje nas w tabeli o 1 punkt.

Poniżej wynik z przekroju całej wiosny:

IV miejsce LMPS. Tytuł mistrza asystentów (najwięcej kluczowych podań przy golach) zdobywa Karol Bujalski