Beach Soccer: IV miejsce w finale Mamut Cup 2015

Mamut CUP5
Sierpień 26, 2015

23 Sierpnia 2015 r. w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym #Mamut Garwolin odbył się finał  „Mamut Cup 2015″- turnieju Piłki Nożnej Plażowej pod patronatem posła RP Grzegorza Woźniaka.

Wystąpiła w nim nasza sekcja Beach Soccer’a. Rozgrywki były podzielone na dwa etapy:  grupa z 4 drużynami finałowymi, mecze „każdy z każdym” , następnie system pucharowy- półfinały między wszystkimi drużynami. Finał składał się z ekip: Zdrowie Garwolin, Elmar, Bud-Dekor, AZS WIT. Po pierwszym etapie w grupie „WITki” nie mieli za dobrego bilansu.  Ostatnie miejsce w grupie i wszystkie mecze przegrane.

Półfinał:

Dopiero w tym etapie zaczynamy prezentować pełnie możliwości. Spotykamy się z Zdrowiem Garwolin (PZPN Beach Soccer Ekstraklasa), które zajęło pierwsze miejsce w grupie. Mecz jest wyrównany, po pierwszej połowie przegrywamy 1-3. W drugiej części odnajdujemy rytm, dzięki dobrej postawie całego zespołu i 4 bramkach Karola Bujalskiego finalnie na 5 sekund przed końcem prowadzimy 5-4 :-) Wtedy swoją głębie talentu pokazuje były reprezentant Polski Łukasz Trzaskowski, który strzela przepięknego gola z rozpoczęcia gry. 5-5. Po regulaminowym czasie gry przychodzi kolej na rzuty karne. W nich długo się dogrywamy, po czym przegrywamy 6-5, ostatnią okazję przestrzela Valera Sztuwbejny.

Mecz o III miejsce:

To spotkanie walki. Jak w większości imprez, po przegranych półfinałach nie układa nam się ten mecz. Do przerwy znowu przegrywamy 1-3. Po zmianie taktyki w kolejnej części spotkania doprowadzamy do wyniku 3-4. Mamy sporo sytuacji, jednak nie potrafimy ich wykorzystać.  IV miejsce staje się faktem.