I miejsce- Warsaw Beach Cup 2015

Warsaw Beach CUP 2015
Lipiec 12, 2015

W dniach 04.07-05.07.2015r. drużyna KU AZS WIT wystąpiła w mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej plażowej odbywających się Radości. Pogoda sprzyjała, warunki boiskowe również były bardzo dobre (jedno z lepszych boisk w Warszawie jeżeli chodzi o Beach Soccer).  Formuła turnieju przewidywała dwa etapy, grupowy oraz pucharowy. W pierwszej fazie drużyny podzielone na dwie grupy (po 5 drużyn) rozgrywały mecze między sobą, dwie najlepsze przechodziły bezpośrednio do półfinałów.

Pierwszy dzień był bardzo udany dla naszej ekipy. W debiutanckim meczu co prawda przegrywamy 1-3, ale w następnych spotkaniach jest już tylko lepiej i finalnie zajmujemy pierwsze miejsce w grupie wygrywając po drodze większość spotkań.

Kolejny dzień to już potyczka pucharowa. W półfinale spotykamy dobrze dysponowaną drużynę. Warunki pogodowe są naprawdę ciężkie. 36 stopni, piasek rozpalony do czerwoności, czego skutkiem są dwie kontuzje w obu drużynach związane z poparzeniem stóp. Spotkanie stoi na dobrym poziomie, o wyniku decydują detale. Parę dobrych akcji i zagrań wyciągniętych z treningów przynosi efekt po pierwszej połowie schodzimy z przewagą dwóch bramek. Druga cześć to spokojna, dobrze poukładana gra, która przynosi dodatkowy efekt w postaci kolejnych goli co finalnie daje wynik 5-1 dla AZS WIT.

W finale spotykamy się z drużyną THC Opacz Konstancin, z którą jako jedyną przegraliśmy w całym turnieju. Mecz ma przebieg bardzo wyrównany. Brak skuteczności z naszej strony i dobra postawa bramkarza przeciwników powoduje, że przez dłuższą część utrzymuje się wynik bezbramkowy. Należy także podkreślić dobrą postawę naszego goalkeepera Wojtka Stecewicza, który popisuje się paroma wysokiej klasy paradami. Pod koniec pierwszej połowy najlepszy strzelec turnieju-Marcin Rawski, wyprowadza THC na prowadzenie. Napór bramki przeciwnika i wysoki pressing z naszej strony trwa. Jest sporo okazji, oddajemy dużo strzałów, które jednak nie przynoszą efektu. Jeden z zawodników przeciwnika zagrywając na granicy ryzyka przy strzale z „przewrotki” naszego gracza nabawia się kontuzji głowy. O wyniku decyduje końcówka spotkania. Na przestrzeni 5 minut strzelamy dwa gole, w czym duża zasługa naszego kapitana zaliczającego asystę i bramkę. Wynik- 2:1. AZS WIT zajmuje pierwsze miejsce! :-)